9/30/2014

Colours, colours, colours everywhere!

Let's learn about colours!


Na początek niezastąpione flashcards. Te o kolorach, jak i wiele innych do pobrania TU. Aktywności z obrazkami było co niemiara: układanie według wysłuchanej kolejności, dopasowywanie napisów, chowanie w sali, zakrywanie i odkrywanie i wiele, wiele innych. Utrwalenie kolorów miało baaaardzo interesującą formę. Zaczęliśmy od wkładanie gumek do włosów na palce według podanego wzoru. Oczywiście za każdym razem powtarzając nazwę koloru którym się aktualnie zajmujemy.Drewniane tabliczki pomalowane farbą do tablic były strzałem w dziesiątkę! Dzieci je uwielbiają, a sama pomoc jest na tyle uniwersalna, że można zastosować ją do każdego tematu. Świetnie nadają się pierwszych ćwiczeń pisania. Najpierw nauczyciel pisze słowa na tabliczkach, uczeń dopasowuje obrazki. Później zmazujemy jedną literkę, dziecko uzupełnia. Nawet jeśli tego nie planujemy, ćwiczenie zwykle kończy się tak, że dzieci chcą pisać wszystkie słówka samodzielnie.

Kreatywne, kolorowe patyczki - kolejna, świetna i uniwersalna pomoc!A to nasza kolorowa tuba. Dzieciaki patrzą "pod światło", czytają słowo, np. black i szybką biegną do miejsca w którym mogą dotknąć czegoś czarnego.Kolorowe pomponiki to kolejna tania pomoc, która daje nam wiele możliwości. Możemy je schować w różnych zakamarkach sali i prosić dzieci o znalezienie pompona w danym kolorze.


Możemy sortować pompony i wkładać je za pomocą klamerki do kolorowych kubeczków, za każdym razem oczywiście mówiąc jaki to kolor.
Albo możemy zakryć jeden z pomponów i zagrać w "What's missing?"Na koniec oczywiście kilka ćwiczeń online:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz