2/16/2015

Wycieczka po mieście

Zapraszamy na spacer po mieście. Udamy się dzisiaj na wycieczkę po mieście, a w odwiedzanych przez nas miejscach trzeba będzie coś załatwić :)
Jeżdżąc po mieście ćwiczyliśmy wskazywanie, pytanie o drogę i określanie położenia. Zaczęliśmy od szpitala, w którym trzeba było wykonać prześwietlenie.Później była policja, plakat poszukiwanego (czyli "Wanted"), który trzeba było wykonać przy użyciu dostępnych materiałów, a następnie opisać porucznikowi.
Podczas wizyty w siedzibie straży pożarnej, razem ze Strażakiem Samem uczyliśmy się o bezpiecznym zachowaniu w domu. (KLIK!)/źródło: Fireman Sam Games, www.firemansamgames.net/

Póżniej był bank i nauka obsługi bankomatu.
Na lotnisku, najpierw ćwiczyliśmy rozumienie ze słuchu - były ogłoszenia i rozmowa z celnikiem. 

Później sami w aplikacji VOKI sami stworzyliśmy nagrania z lotniska.

Niestety, samochód którym podróżowaliśmy po mieście popsuł się. Dlatego udajemy się do mechanika i przy okazji ćwiczymy nazwy części samochodowych.


Razem ze Świnką Peppą i grupą  jej szkolnych przyjaciół wybraliśmy się na szkolną wycieczkę.
Oglądając trzeba było zapamiętać, które z poniższych słów nie pojawiły się w filmie.


Podróż po mieście była długa i męcząca, dlatego często robiliśmy sobie przerwy. Pomysłów na zabawę podczas przerw mieliśmy mnóstwo, dzięki Activity Cards Usborne, o których pisałam tutaj (KLIK!). Sprawdziły się genialnie!


Wtedy odkryłam, że dzieciaki uwielbiają te karty, dlatego teraz Usborne Activity Cards (w szczególności tej z serii wipe-clean) świetnie sprawdzają się też w poczekalni mojej małej szkoły. Dokupiłam kilka mazaków suchościeralnych i uczniowie rozwiązują zadania i łamigłówki jeśli przyjdą za szybko na lekcje lub czekają na rodziców. 


Słówka z zajęć ćwiczymy w aplikacji quizlet, zestaw dostępny jest tu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz