2/05/2015

Mamooo! Tatooo! Nudzę się!

"Mamoooo, taaaatoooo, nudzę się!" Brzmi znajomo? Nie musi! Dzisiaj o pomysłach jak zamienić nudę w kreatywnie spędzony czas. 


Pamiętacie wpis o rozwoju małej motoryki na naszym logopedycznym blogu?  (KLIK!) Pisaliśmy wtedy, jak ważną rolę w rozwoju małych dzieci odgrywają zabawy manualne. Dzieci, który często lepią, ugniatają, rysują, przeplatają, malują i bawią się różnymi fakturami stymulują ośrodek w mózgu, który odpowiada za rozwój mowy. Warto więc zachęcać dzieci do różnorodnych zabaw plastycznych. A skąd brać na nie pomysły?

Z pomocą przychodzi Usborne, który w swojej ofercie ma blisko 50 propozycji z serii "Things to make and do". Możemy skorzystać z gotowych pomysłów, gdzie krok po kroku pokazane jest jak wykonywać kolejne czynności. Tematyka jest przeróżna, począwszy od ręcznie robionych kartek, przez kwiaty, zwierzątka, dinozaury (Kreatywnik pisał o tym TU, KLIK!), święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a na Starożytnym Rzymie i Egipcie kończąc. Nie musimy również mieć specjalistycznych narzędzi ani materiałów plastycznych z najwyższej półki. Usborne proponuje zabawę z wykorzystaniem kartonów lub materiałów z recyklingu. 

Możecie wybierać spośród 50 tytułów. Poszczególne książki, wraz z przykładowymi stronami można przeglądać tutaj (KLIK!). 

Książeczki z serii Make and Do można zamówić za pomocą Formularza dostępnego tutaj (KLIK!). Ceny wahają się od 33 zł do 85 zł. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz